اسامی نفرات برتر سی و ششمین دوره مسابقات/پایان مسابقات سراسری قرآن در شیراز/ اعلام نفرات برتر
بسم الله الرحمن الرحیم
در پنجمین روز مسابقات سراسری قرآن کریم در شیراز رقابتها در همه بخشها و رشتهها پایان یافت
پایان مسابقات سراسری قرآن در شیراز/ اعلام نفرات برتر تمام رشتهها
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری بینالمللی قرآن(ایکنا) به استان فارس، پنجمین روز مسابقات سراسری قرآن روز پایانی رقابتها بود و چهره نفرات برتر تمام رشتهها مشخص شد.
در نوبت صبح این روز 10 نفر از شرکتکنندگان در رشته حفظ کل قرآن کریم ادامه رقابتهای مرحله نیمهنهایی خود را برگزار کردند و از ساعت 13:30 نیز فینال مسابقات رشته قرائت ترتیل برگزار شد.
همزمان با برگزاری مسابقات فینال قرائت ترتیل که با کسب رتبه نخست توسط نماینده خراسان رضوی همراه بود، قرعهکشی نوبت قرائت تحقیق قاریان فینالیست در هتل محل اسکان شرکتکنندگان برگزار شد تا قاریان فینالیست رقابت خود را از ساعت 14:30 آغاز کنند، رقابتها در رشته قرائت تحقیق تا قبل از اذان مغرب ادامه داشت و در نهایت جعفر فردی اول شد.
رقابتهای رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم نیز ظهر روز دوشنبه، پنجم اسفندماه در تالار حافظ شیراز برگزار شد که در نهایت مجتبی فردفانی از خراسان رضوی موفق به کسب رتبه برتر شد.
با پایان یافتن مسابقات بخش قرائت تحقیق شرکتکنندگان رشته مفاهیم قرآن کریم به سالن اصلی مسابقات آمدند و رقابت خود را برگزار کردند که در نهایت در این رشته مسعود غفاریفینی از اصفهان اول شد.
آخرین رقابتهای پنجمین روز مسابقات سراسری قرآن در رشته حفظ کل قرآن کریم برگزار شد، در این بخش هشت فینالیست به سوالات هیئت داوران پاسخ دادند و تا لحظات پایانی دوشنبه شب مسابقات ادامه داشت؛ در این بخش بهزاد هژبری از اردبیل موفق به کسب رتبه برتر شد.
اسامی نفرات برتر رشتههای مختلف بخش آقایان به شرح زیر است:
رشته قرائت تحقیق:
1- جعفر فردی از تهران
2- حامد ولیزاده از آذربایجان غربی
3- استاد حمیدرضا عباسی از خراسان رضوی
4- مهدی غلامنژاد از تهران
5- مهدی ساعد از همدان
رشته قرائت ترتیل:
1- جواد سلیمانی از خراسان رضوی
2- مهدی فروغی از قم
3-محمدجواد جاوری از تهران
4-احسان محمدی از خراسان رضوی
5-بهنام رحمانی از اردبیل
رشته حفظ کل قرآن کریم:
1- بهزاد هژبری از اردبیل
2- موسی معتمدی از اصفهان
3- محمود نوروزی از تهران
4- نوید رزمجو از فارس
5- پیمان ایازی از مازندران
رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم:
1. مجتبی فردفانی از خراسان رضوی
2. سیدحامد مهدیزاده از قم
3. محمدعلی شریعتی از اصفهان
4. محمدرضا احمدی از قم
5. رسول آزمایش از آذربایجان شرقی
رشته مفاهیم قرآن:
1. مسعود غفاریفینی از اصفهان
2. حسین محمودی از اصفهان
3. حسین سلیمانی از قم
4. مهدی رمضانی نوده از قم
5. غلامحسین فاتحی از چهارمحال و بختیاری
بخش بانوان :
رشته قرائت تحقیق:
1. مرضیه فیروززاده از فارس
2. زینب لیراوی از قم
3. پرنیان عصابخش از تهران
4. مریم صاحبدیوانی از خراسان رضوی
5. مریم سمائی از البرز
رشته قرائت ترتیل:
1. مرضیه توفیقنیا آذربایجان شرقی
2. مریم فتحیزاده از البرز
3. مریم ولیزاده از لرستان
4. اعظم محمدی از بوشهر
5. معصومه صحرایی از اصفهان
رشته حفظ کل قرآن کریم:
1. هاجر مهرعلیان از اصفهان
2. سماء بابایی از تهران
3. عاطفه رفع منزلت از اصفهان
4. فاطمه عابدینی از قم
5. رقیه رضایی از مازندران
رشته حفظ 20 جزء قرآن کریم:
1. عطیه تبیانیان از سمنان
2. فاطمهسادات غفاری از قم
3. سکینه صفری از قزوین
4. فاطمه محمدی از فارس
5. راضیه رحیمی از اصفهان
رشته مفاهیم قرآن:
1. اعظم نوروزی از تهران
2. زهرا عرب از سمنان
3. فاطمه سلطانیپور از قم
4. صبا صادقی از کرمانشاه
5. الهام رحمانیان از قم