قاریان مصری

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  ________________ ایمیل مدیر وبلاگ sajad1996_1@yahoo.com telavatha@niloblog.com ---------------------------- telavatha.niloblog.com تماس با ما


   امیرالنغم استاد محمود شحات انور*حفظه الله*

  TakLike.COM

  ساخت كد صوتی آنلاين

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  بسم الله الرحمن الرحیم

   

  انتقاد صریح استاد مسعود سیاح گرجی از برخی بدعت‌گذاری‌ها در تلاوت‌ + فیلم

   

  کانون خبرنگاران نبأ: قاری بین‌المللی کشورمان با انتقاد از برخی بدعت‌ها و رفتارها در قرائت قرآن گفت: برخی فضای روحانی ـ قرآنی را به صحنه تئاتر شبیه می‌کنند و گویا با مستمع با چشمانشان سخن می‌گویند، ارتباط قاری قرآن با ملکوت باید به گونه‌ای عمیق باشد که اصلا متوجه حضار نشود.

   

  مسعود سیاح گرجی، قاری بین‌المللی قرآن در گفت‌وگو با کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، اظهار کرد: اتفاقات خیلی نادری طی این چند سال اخیر رخ داده است که آن را نمی‌توان به کل قاریان تعمیم داد و مخصوص چند نفر بیشتر نمی‌شود. مثلا یک وقتی قاری قرآن تلاوت می‌کند، مردم از صوت قاری به وجد می‌آیند و قاریان را تشویق می‌کنند. در مصری‌ها دیدیم که دستی تکان می‌دهند و به نشانه ادب دستی به سینه می‌گذارد و از حضار تشکر ‌کند. ولی دیگر این را ندیده بودیم که بخواهد با مستمع بخندد و این ارتباط را در حد لبخند برقرار کند.

  وی با بیان اینکه این مسئله در جامعه مرسوم نبوده است، تصریح کرد: ما اگر پای روایات و صحبت‌های بزرگان هم بنشینیم می‌بینیم که این روش را رد کرده‌اند؛ برخی فضای روحانی ـ قرآنی قرائت را به صحنه تئاتر شبیه می‌کنند. گویا با مستمع با چشمانشان سخن می‌گویند. نیازی به این کارها نیست. چشم باید جای دیگری باشد؛ قاری باید جوری قرآن بخواند که انگار در این عالم نیست. یعنی ارتباطی که با ملکوت برقرار می‌کند باید به گونه‌ای عمیق باشد که اصلا متوجه حضار نشود نه اینکه مستمع را نخواهد ببیند، بلکه بدین معناست که همه حواسش را به خواندن قرآن بدهد و با نگاهش با مستمع صحبت نکند و یا نخندد.

  سیاح‌گرجی افزود: خندیدن قاری هنگام قرآن خواندن اصلا توجیح‌پذیر نیست؛ یک بار قرائت قرآنی را که در ماه محرم در یک هیئتی خوانده شده بود و از تلویزیون پخش می‌شد را کارشناسی می‌کردم. در حالی که در فضای هیئت سیاهی عزای حسینی بود، دیدم قاری هنگام خواندن قرآن می‌خندید. این مسئله برای من سوال بود که دلیل خنده این قاری چیست؟ من بروم برای عزای امام حسین(ع) قرآن بخوانم و با مستمعم شروع کنم به خندیدن. این کار پسندیده نیست.

   

  وی افزود: ما نمی‌گوییم که قاری باید همواره عبوس باشد ولی اینکه می‌خواهی جمع حاضر و محیط را تلطیف بکنی، خندیدن دیگر چه توجیهی دارد. باید رفتار خود را کنترل کرد. یا کارهای دیگری می‌کنند، مثلا صحبت می‌کنند. اصلا نباید با کسی صحبت کند، مثلا به او بگویند که وقت کم است و اینجا تلاوت خود را فرود بیاور. قاری به ساعتش اشاره می‌کند تا بگوید ساعت من کار نمی‌کند و این اشتباه است. متأسفانه در جامعه قاریان ما 2 نفر تاکنون این کارها را انجام دادند که ما داریم بازتابش را روی قاریان جوان‌تر و نسل فعلی می‌بینیم.

   

  قاری بین‌المللی قرآن تصریح کرد: به عنوان نمونه در مسابقات آموزش وپرورش در سطح کشوری می‌رویم، می‌بینیم که این قاریان همین رفتارهای اشتباه را که از قاریان مشهورهای بزرگ دیده‌اند را دارند پیاده می‌کنند. حتی ممکن است خواندن قرآن را نتوانند به‌درستی پیاده کنند ولی این حواشی را به طور کامل الگو گرفته، پیاده می‌کنند و گمان می‌کنند که کار بسیار خوبی است.

   

  سیاح‌گرجی افزود: ما به قاریانی که مسلط هستند می‌گوییم که قرآن را حفظ کنند و موقع خواندن سرشان را بالا بگیرند تا ارتباطشان با مستمع قطع نشود و بتواند مانند قاریان مصری ارتباط خوبی برقرار کنند. ولی نباید به گونه‌ای غرق احساسات مستمع شویم که اصلا قرآن خواندن، معنویت و خشیت را از یاد ببریم. این سبک قرآن خواندن فکر نمی‌کنم که مرضی نظر پروردگار و امام زمان(عج) باشد.

   

  مدرس شورای عالی قرآن گفت: در شورای عالی قرآن، یک سال و نیم برای دانش‌آموزان و نوجوان نخبه که بیشتر تهرانی بودند تدریس می‌کردم. من همیشه در این جلسات راجع به این مسئله صحبت می‌کردم و همه می‌دانند که من مخالف این مسئله هستم و همیشه می‌گویم. روزی در یکی از این جلسات همین صحبت‌ها را گفتم و مادر یکی از این قاریان با من تماس گرفت و گفت: ما چند سال است که خیلی تلاش می‌کردیم که فرزندم را از این جریانات انحرافی دور نگه دارم ولی او به‌شدت تبعیت می‌کرد. شما چی گفتید که ایشان کلا از این حواشی زده شد و به اشتباه خود پی برده است». همین صحبت‌ها که اینجا مطرح کردم را به ایشان گفتم.

  وی ادامه داد: مادر این شخص که خودش نه قاری و نه حافظ نبود و چیزی از جریان تلاوت قرآن نمی‌دانست، چطور این حواشی را متوجه می‌شود؟ می‌گفت: ما حالات این قاری را دوست نداشتیم، این حالات به تلاوت قرآن نمی‌خورد. ما این مسائل را داریم، مردم با ما تماس می‌گیرند و اعتراض‌شان را نشان می‌دهند. درست است که یک سری افراد هم متوجه این اشتباهات نمی‌شوند و خطوط قرمز تلاوت را نمی‌دانند ولی خیلی‌ها هستند که بیزاری خود را از این نوع تلاوت‌ها بیان می‌کنند و از سمت دیگر کسانی هم هستند که از این نوع افراد دفاع می‌کنند.

   

  وی افزود: من نمی‌گوییم از توانایی در تحریر زدن در تلاوت قرآن نباید بهره برد ولی خواندن قرآن خط قرمزهایی دارد که باید رعایت شود. اگر خط قرمز داریم داریم که باید رعایت شود و اگرنه هر کسی هر گونه که خواست قرآن تلاوت کند و نه به سنت رسول الله(ص) بپردازیم و نه احادیت را بررسی کنیم و هر کاری دلمان می‌خواهد انجام دهیم. فکر می‌کنم که قرآن خواندن ما بیشتر از اینکه نشان دادن توانایی خودمان باشد که باید باشد، باید در محدوده مشخص تعریف شود. محدوده‌ای که واقعا اگر قاری در کنار امام زمان(عج) نشست، حضرت بفرماید من تلاوت تو را تأیید می‌کنم. ما در تلاوت مصری‌ها و برخی از اساتید خودمان این مسئله را شاهد هستیم که تلاوت درستی دارند و به معنویت نزدیک است. انسان را به یاد خداوند می‌اندازد وگرنه که هر کسی می‌تواند هرجور که می‌خواهد قرآن بخواند و آن دیگر قاری نیست.

   

  قاری بین‌المللی قرآن با اشاره به قرائت‌های سبعه تصریح کرد: قرائت‌هایی که در جهان اسلام و در فرق اسلامی پذیرفته شده، 7 قرائت هست و بالاخره با اغماض از کل تلاوت‌ها 10 تلاوت را پذیرفته‌اند. حال ببنید که کار به کجا رسیده که قاری بخواهد بگوید که من متمایز هستم و قرآن را خاص تلاوت می‌کنم، می‌رود قرائت «شاذ» را انتخاب می‌کند و تلویزیون هم آن را پخش می‌کند. متأسفانه یکی از مشکلاتی که ما گرفتار آن هستیم این است که نظارت‌ها در صدا وسیما خیلی ضعیف است، هر تلاوتی را پخش می‌کنند و البته الان نسبت به قبل بهتر شده است. الحمدلله ما خودمان به عنوان ناظران تلاوت‌ها می‌رویم و تلاوت‌ها را بررسی می‌کنیم ولی باز برخی تلاوت‌ها از دست صدا و سیما و شبکه قرآن در می‌رود.

   

  وی گفت: من با چند نفر از قاریان مصری و استادان بزرگی صحبت کردم و تلاوت‌های این گونه را رد کردند. من از استاد «عبدالفتاح طاروتی» سؤال کردم که شما این‌گونه تلاوت‌ها را با این وضعیت چگونه می‌بینید؟ ایشان قسم جلاله خوردند و گفتند این قاری انگار دارد پروردگار خودش را مسخره می‌کنند. عین این مطلب را ایشان به زبان عربی گفت. ایشان گفتند کلام خداوند را نمی‌توانیم هر جور که می‌خواهیم بخوانیم. بعد گفتند مسعود تو فکر می‌کنی که من نمی‌‌توانم این‌گونه بخوانم؟ بعد برایم قرآن را به همان شیوه خواند. با همان تحریر‌ها و حالت‌های آن‌‌چنانی خواند و گفت فکر نکن که نمی‌توانم این‌گونه بخوانم. نه! من نمی‌خواهم این‌گونه بخوانم چون نباید به این شکل بخوانیم.

   

  سیاح‌گرجی ادامه داد: با خیلی از قاریان و اساتید مصری صحبت کردم که همه مخالفت شدید دارند. بعضی‌ها می‌گویند که چون این‌ها خودشان نمی‌توانند بخوانند، به ما حسودی می‌کنند. شما بیایید در تلاوت‌های استاد شحات انور را ببینیم پیدا می‌کنیم. در تلاوت‌های مصطفی اسماعیل از این نوع کارها پیدا می‌کنیم. شاید در جایی قاری یک‌جا یک تحریری زده باشد که بگوید من توانایی آن تحریر را دارم ولی آن‌را 10 هزار بار نزده است. می‌خواسته یک‌جا نشان بدهد. به‌عنوان مثال در ابتهال می‌بینیم که دستش بازتر است. البته اگر به کشور مصر برویم می‌بینیم که ابتهال نیز حساب و کتاب خاص خودش را دارد. اصلا ابتهال یعنی چه؟ یعنی من می‌خواهم متنی را بخوانم که حالت تضرع و خشوع در برابر پروردگار است. می‌خواهم با خضوع در برابر پروردگار خشیت خودم را نشان دهم، حال باید بخندم یا مثلا یک تحریر‌هایی بزنم که بیشتر به درد لهو و لعب و خوانندگی می‌خورد تا خواندن ابتهال.

  وی یادآور شد: یک چیز بدتر اینکه اینها درباره اساتیدی که قرآن کریم را سنگین تلاوت می‌کنند، می‌گویند که این‌ها قرآن خواندن بلد نیستند. من از خود این بدعت‌گذاران و طرفداران آن شنیدم که یکی از اساتید بزرگ جهان اسلام را نام می‌برد و می‌گوید که اینها قرآن خواندن بلد نیستد و خیلی ساده قرآن می‌خوانند.

   

   

  ادامه دارد...

   

   

  منبع : http://www.iqna.ir/fa/News/3304562

   

   

   

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 2535 تاريخ : 5 / 5 / 1394 ساعت: 9:34 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :

  بسم الله الرحمن الرحیم

   

   

  «محمود شحات‌انور» قاری برجسته مصری با حضور در سالن مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران، اتحاد مسلمانان را به رخ جهانیان کشید و با اجرای تلاوتی زیبا و معنا محور حاضران در سالن مسابقات را به وجد آورد.

   

  مرحوم استاد شیخ محمد شحات انور و استاد شیخ انور شحات انور بار ها در این جایاه به تلاوت پرداخته بودند اما استاد شیخ محمود شحات انور با وجود سفر های بسیار به جمهوری اسلامی ایران ، اولین باری بود که به عنوان قاری مدعو در مسابقات بین المللی قرآن تهران به تلاوت پرداخت که واقعا تلاوتی دلنشین و زیبایی را مثل همیشه از خود ارائه کردند . . .

   

  «محمود شحات انور» شب گذشته پس از رقابت حافظان و قاریان راه‌یافته به فینال مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، در سالن اجلاس سران حضور یافت. پس از ورود وی به سالن اجلاس، جمع کثیری دور او حلقه زدند و مشتاق اجرای برنامه توسط وی بودند.

  زمانی که «محمود شحات‌انور» برای تلاوت پایانی ششمین روز مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جایگاه حاضر شد، جمع کثیری از مردم در سالن حضور یافتند به طوری جایی برای نشستن نبود. هنگام تلاوت وی فضای خارج از سالن مسابقات نیز خالی شده بود.

  محمود شحات‌انور این‌بار هم تلاوت زیبا و معنامحور ارائه داد و باعث به وجد آمدن مردم شده بود به طوری که هنگام تلاوتش بسیاری از افراد از صدای محزونش اشک می‌ریختند.

   

  حضور وی در این مسابقات به دشمنان اسلام ثابت کرد که هر چه برای تفرقه‌افکنی مسلمانان برنامه‌ریزی و توطئه کنند، باز هم مسلمانان در هر نقطه از جهان با محوریت قرآن کریم دور هم جمع می‌شوند و با اتحاد مشتی بر دهان استکبار خواهند زد.

  در ادامه شما را به دیدن تلاوت بسیار زیبا و متفاوت «محمودشحات‌انور» قاری برجسته مصر که ساعاتی پیش در سالن مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اجرا شد، دعوت می‌کنیم.

  مشاهده در آپارات : http://www.aparat.com/v/6U5ar

  <:دانلود از آپارات : تلاوت تصویری استاد محمود شحات انور در سی و دومین مسابقات بین المللی قرآن کریم :>

  سور مبارکه آل عمران ، شمس ، فاتحه

  تاریخ : 1394/02/31  / دوم شعبان المعظم 1436 

  مدت تلاوت : 30 دقیقه

  حجم : 100 MB

  Mp4

   

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 3740 تاريخ : 18 / 4 / 1394 ساعت: 11:02 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :

  بسم الله الرحمن الرحیم

  تصاویری از محافل قرآنی رمضان 1435 آباده با حضور قاریان ایرانی و مصری (6)

  محفل انس با قرآن با حضور استاد علی محمود شمیس ، از مصر ، مسجد امام حسن علیه السلام آباده

   

   

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 3278 تاريخ : 23 / 4 / 1393 ساعت: 2:56 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :

  بسم الله الرحمن الرحیم

  سلام علیکم دوستان عزیز ، میلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام رو خدمتتون تبریک عرض میکنم .

  امشب ، مصادف با شب میلاد با سعادت حضرت امام حسن علیه السلام ، محفل انس با قرآن کریم با حضور استاد علی محمود الشمیس ، در مسجد امام حسن آباده برگزار شد . در پایان تلاوت استاد علی محمود شمیس چند عکس یادگاری با استاد گرفتیم ، ان شاءالله تصاوئیر بعدی ، فیلم و فایل صوتی تلاوت ها رو فردا قرار میدهم . 

   

  [عکس: telavatha_niloblog_com_1393_14.jpg] 

  استاد شیخ علی محمود الشمیس ، شهرستان آباده ، استان فارس

  [عکس: telavatha_niloblog_com_1393_13.jpg] 

  استاد شیخ علی محمود الشمیس ، شهرستان آباده ، استان فارس

  [عکس: telavatha_niloblog_com_1393_15.jpg] 

  استاد شیخ علی محمود الشمیس ، شهرستان آباده ، استان فارس

   

  التماس دعا

  در پناه Quran

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 1967 تاريخ : 31 / 4 / 1393 ساعت: 1:27 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :

  بسم الله الرحمن الرحیم

   

  همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، ۹ قاری برجسته مصری به دعوت سازمان اوقاف و امور خیریه به ایران سفر کردند تا در ایام ماه مبارک رمضان در استان‌ها به قرائت قرآن کریم در محافل متعددی که با حضور اقشار مختلف مردم روزه‌دار برگزار می‌شود، بپردازند.

  در این میان، برنامه های تلاوت استاد علی محمود الشمیس یکی از قاریان برجسته کشور مصر در محافل شهرستان‌های آباده ،  شیراز، خرامه، کوار، ممسنی، بیضاء، خرم بید، فسا، سروستان، ارسنجان، فیروزآباد، کازرون و زرقان  قرار گرفت.

  ساعاتی قبل از اذان مغرب ، علی محمود الشمیس وارد شهرستان خرامه شد و با حضور در مسجد جامع این شهر به قرائت قرآن کریم پرداخت.

  در ابتدای این برنامه نیز چند تن از قاریان شهرستان خرامه به قرائت قرآن پرداختند و پس از آن نیز گروه تواشیح طاها هنرنمایی نمود.

   

  در ادامه دقایقی از این تلاوت را تقدیم حضور شما می نماییم . 

  استاد علی محمود شمیس ، سوره بقره 

  زمان تلاوت : 1393/4/16 9 رمضان المبارک 1435

  مکان : استان فارس ، شهرستان خرامه ، مسجد جامع

  مدت مقطع : 2 دقیقه

  حجم : 8 MB

  FlV

  دانلود : اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

   

  تصاویری از این محفل انس با قرآن : 

  به نقل از سایت شیرازه

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 2851 تاريخ : 19 / 4 / 1393 ساعت: 9:49 قبل از ظهر
  برچسب‌ها :

  بسم الله الرحمن الرحیم

  تصاویری از محافل قرآنی رمضان 1435 ایران با حضور قاریان ایرانی و مصری (5)

   

  محفل انس با قرآن کریم / مصلی امام خمینی (ره)

  قاری پیشکسوت مصری ، استاد سید متولی عبدالعال

   

  مراسم جزء خوانی قرآن کریم / اهواز

   

   

  محفل انس با قرآن کریم / سمنان

  استاد حاج حمید رضا احمدی وفا ، قاری بین المللی قرآن کریم

   

  محفل نورانی انس با قرآن / اراک

  قاری مصری شیخ محمد المحمود المریجئ

  استاد شیخ محمد المحمود المریجئ

  استاد شیخ علی محمود الشمیس ، استان فارس

   

  اللهم عجل لولیک الفرج

   

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 3282 تاريخ : 18 / 4 / 1393 ساعت: 6:12 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :

  بسم الله الرحمن الرحیم

  تلاوت صوتي زيباي استاد محمود شحات انور در حرم رضوي.رمضان 1393 آل عمران قریش کوثر

   

  تلاوت صوتي زيبا از سوره هاي [آل عمران/قريش و كوثر] با صداي استاد محمود شحات انور:

  تاريخ اجرا:9 تيرماه 1393 / 2 رمضان

  مكان اجرا:مشهد مقدس,حرم حضرت رضا (علیه السلام)

  مدت تلاوت:14دقيقه

   

  DOWNLOAD

  استاد محمود شحات انور

   

  منبع : http://mahasaa.ir/post/477

   

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 1789 تاريخ : 31 / 4 / 1393 ساعت: 1:28 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :

  (( هو القدیر ))

  شاهکاری تصویری از استاد شیخ راغب مصطفی غلوش

  سوره ی مبارکه بقره ، آیه 284

  دانلود : فیغفر لمن یشاء و یعذب من یشاء و الله علی کل شیءِ ِ قدیر

   

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 1663 تاريخ : 7 / 4 / 1393 ساعت: 6:13 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :

  بسم الله الرحمن الرحیم

   

  استاد شیخ عبدالوهاب طنطاوی در گفت و گو با ایکنا : 

  [عکس: 8587999215969130860705795788.jpg] 

  اهل قرآن جایگاه مهمی در اتحاد مسلمانان و کاهش تنش‌های مذهبی دارند

  شیخ محمد عبدالوهاب طنطاوی، قاری برجسته مصری و از داوران رشته «قرائت» سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) ضمن بیان این مطلب گفت: برگزاری مسابقات قرآن، همایش‌ها، نشست‌های قرآنی و گردهم آمدن اهل قرآن از نقاط مختلف جهان، از جلوه‌های مهم وحدت‌ میان امت اسلام است. حضور گسترده قاریان و حافظان از کشورهای مختلف جهان از شاخصه‌ها و ویژگی‌های بارز این مسابقات بود.

  این داور مصری تأکید کرد: کشور اسلامی ایران در زمینه برگزاری و اجرای فعالیت‌های قرآنی و تلاش در زمینه ترویج و نشر فرهنگ و معارف قرآن همیشه حرف اول را می‌زند و کشوری پیشرو در این زمینه است و در حقیقت اهتمام ایرانیان به قرآن کریم و فعالیت‌های قرآنی ستودنی است.

  گردهم آمدن قاریان از قاره‌های مختلف؛ تجلی وحدت مسلمانان
  این قاری برجسته مصری در ادامه این گفت‌وگو تصریح کرد: مسابقات بین‌المللی قرآن ایران بسیار باکیفیت و باشکوه برگزار می‌شود و امسال حضور قاریان از قاره‌های مختلف جهان از شمال آفریقا گرفته تا کشورهای اروپایی و جنوب شرق آسیا، جلوه‌ای از وحدت مسلمانان را به نمایش گذاشت.


  طنطاوی با تأکید بر تحکیم و تقویت وحدت میان مسلمانان گفت: ما همگی امت حضرت محمد(ص) هستیم و اهل قرآن وظیفه دارند که اختلافات‌ها، شکاف‌ها و تنش‌های مذهبی میان کشورهای اسلامی را از بین‌ ببرند و برای شکل‌گیری امتی متحد و یکپارچه تلاش کنند.
  این داور سی‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشورمان با تأکید بر اهمیت ترویج آموزه‌های قرآنی در جوامع اسلامی گفت: رسانه‌ها در نشر فرهنگ و معارف قرآن کریم نقش بسزایی دارند، به شرط این‌‌که امانت‌دار و باوجدان باشند؛ همچنین مراکز علمی اسلامی در سراسر جهان نیز باید همتی مضاعف برای نشر و همگانی‌کردن معارف قرآن به خرج دهند و از هیچ تلاشی برای ترویج آموزه‌های اسلامی و قرآنی دریغ نکنند.
  زنان مسلمان با بهره‌مندی از آموزه‌های قرآنی باعث تعالی نسل جدید می‌شوند
  شیخ طنطاوی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اهمیت حضور بانوان مسلمان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ایران گفت: حضور زنان در این رخداد عظیم قرآنی بسیار حائز اهمیت است، زیرا مشارکت بانوان در محافل قرآنی نقش مهمی در رشد معنوی و تعالی فرزندان و نسل جدید دارد و انس بیشتر زنان با آموزه‌های قرآنی باعث پرورش نسلی سالم و قرآن‌دوست می‌شود.


  این قاری برجسته مصری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم که بر ضرورت وحدت مسلمانان تأکید می‌کند، تصریح کرد: خداوند متعال در آیه 52 سوره مؤمنون می‌فرماید: «وَإِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاتَّقُونِ؛ ودر حقیقت این امت ‏شماست که امتى یگانه است و من پروردگار شمایم پس ‏از من پروا دارید» و در آیه 103 سوره آل عمران می‌فرماید: «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُوا؛ وهمگى به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید».

  شیخ محمد عبدالوهاب محمد طنطاوی در پایان این گفت‌وگو، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مسابقات، ابراز امیدواری کرد که روزی تمام مسلمانان با یکدیگر متحد و یکپارچه شوند و وحدت و همدلی در میان آنان نهادینه شود.

  منبع : ایکنا

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 1272 تاريخ : 12 / 3 / 1393 ساعت: 7:01 بعد از ظهر
  برچسب‌ها :

  (( هو اللطیف ))

   

  تلاوت استاد دکتر احمد احمد نعینع  در سی  و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران

  ((سوره جن ضحی انشراح))

   

  استاد دکتر احمد احمد نعینع ، یکی از قاریان به نام مصری هستند ، وی سال ها از محضر استاد شیخ مصطفی اسماعیل استفاده  کرده است . او پزشک اطفال است و تا کنون بیش از بیست بار به کشور عزیزمان سفر کرده است . از استاد احمد نعنیع ، بیش از صد تلاوت ماندگار و زیبا در جای جای ایران ، در محضر مقام معظم رهبری ، در مسابقات بین المللی و مساجد و محافل بجای مانده است . استاد احمد نعنینع یکی از داوران دعوت شده به سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران است . در ادامه می توانید تلاوت استاد احمد نعینع که به عنوان قاری افتخاری در سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی اجرا شده است را دانلود کنید . (( با تشکر از انجمن قاریان ))

  حجم : 15 MB

  مدت تلاوت : 22 دقیقه

  فرمت : Mp3

   

  دانلود : اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

   

  نویسنده : سـجـّـا د بازدید : 1577 تاريخ : 11 / 3 / 1393 ساعت: 12:36 قبل از ظهر
  برچسب‌ها :

  نظر سنجی

  به نظر شما مهم ترین عامل در پیشرفت یک قاری چیست؟

  لینک دوستان

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها